خون سياست کاشمر محتاج حجامت است

اخبار ترشیز
Typography

حسین نبوی ثالث 
ورود به موقع دستگاه هاي قضايي، نظارتي و امنيتي به علاوه  ي حضور مديريتي  و بهنگام مقامات شهري از جمله ائمه جمعه و نماينده ديار به موضوعاتي که هسته ي اصلي آشفتگي در يک شهر را رقم مي زنند سبب آرامش خاطر مردم، بابت اجراي هر چه بهتر عدالت فراگير و ايجاد فضاي همدلي در شهر مي شود.

دي ماه سال 96 به  موضوع مشخص گزينش و انتخاب ناعادلانه ي کارمندان در شهرداري کاشمر پرداختيم و از شهردار کاشمر پرسيديم چرا با وجود اين جذب حداکثري نيرو در دوران پنج ساله ي شما ، مردم اطلاعيه و يا آگهي اي مرتبط با عنوان به کارگيري يا استخدام نيرو از سمت مجموعه ي شهرداري نديده اند ، به استخدام در شهرداري با قوانين تمام و کمال يک جامعه ي سنتي با نظام ايلي و عشيره اي به درستي اشاره کرديم،  به گونه اي که پس از حدود يک سال عضو شوراي شهر با داشتن ليستي از اين اسامي اين موضوع را به مجموعه ي شهرداري گوشزد کرد. به تبعيض ها در مجموعه ي شهرداري در برخورد دوگانه با شهروندان  اشاره کرديم و به عنوان تني چند از شهروندان خواهان آن شديم تا شهرداري با امين هاي واقعي به مسير خود ادامه دهد. از غلبه ديدگاه سياسي بر ديدگاه تخصصي در مجموعه شهرداري گفتيم و همان طور که نماينده ي ديار خواست راهکار ارائه داديم و در اين راهکار از سيستم بر خطِ شفافيت در شهرداري سخن گفتيم. اما متاسفانه  تنها زماني شاهد واکنش هايي از سمت مقامات  شهري هستيم که اختلافات در شورا بالا مي گيرد .  مقامات شهري بايد بنشينند و چربي اين کبد چرب را بگيرند، بايد مساله ريشه يابي شود،  پاک کردن صورت مساله ها راهکار نيست .آنان که قرار است تا پاي خون در عرصه ي مديريت بمانند و آنان که عامل ناهنجاري ها را خط قرمز خود مي دانند بايد پاسخگوي مردم در قبال اين سوء مديريت ها باشند. علل بايد ريشه يابي شود و برخورد به هنگام و درستي با مسائل فوق الذکر صورت گيرد. به نظر مي رسد برخورد به موقعي با اين سوء مديريت ها در عرصه ي سياست ترشيز نشده است. بروز اين معضلات در کاشمر ناشي از موارديست که بايد کارشناسانه تر به آنان نگريست.

عزيزي مي گفت مي توان با فردي از کامبوج آن چنان خصوصيات مشترکي را پيدا کرد که منجر به پيوندي شود که اين احساس و اين پيوند را با برادر خود در خانه ي پدري نداشته باشي. اين پيمان برادري گاهي خلف است و همچون عقد اخوت انصار و مهاجرين در سياست پيامبر اسلام سبب وحدت و هم افزايي است، اما اين پيمان هاي پنهان اخوت که ساده ترين کار صاحبان قدرت است گاهي چندان هم خلف نيست.گاهي به قانون گريزي و فرار از اجراي عدالت منجر مي شود. در ديار کاشمر بيش از هميشه بايد مواظب پيوندهاي پنهان برادري بود پيوندهايي که اگر خلف باشند سبب سينرژي اند و اگر ناخلف باشند خون سياست ترشيز را بيش از پيش محتاج حجامت مي کنند.به نظر مي رسد مردم کاشمر متضرر ترين افراد در مقابل اين پيوند هاي ناخلف برادري اند.

مورد ديگري که بيان آن در شرايط فعلي شايان ذکر است حرکت مجموعه سنتي مدعي اصلاح طلبي برخلاف شعارهاي عوام فريبانه و رنگارنگ آنان است. تا جايي که ما سراغ داريم تمامي ِنظام هاي قانونمند که همگان به دمکراتيک بودن آنان معترفند. در زمينه ي زنداني شدن يک منتقد اجتماعي حتي در زمينه ي متخلف آن ، دست به پنهان کاري مي زنند و آمار هاي غلطي از افراد منتقد و معترض ، به جامعه عرضه مي‌کنند. اما در شهر کاشمر قواعد معکوس است.« بزرگترين فخر شهردار در مصاحبه با نشريه ي متبوعش شماره 436 محکوم کردن فردي است که شايد به دلايلي ديگر در زندان به سر مي برد.» در حالي که  سخنان شهردار اشارتي بر يک محکوميت به خاطر شکايت مجموعه ي شهرداري است و حتي يادمان نرفته ايشان  در مراسم زيارت عاشورا از اين  نوع عملکرد به عنوان افتخاري شعف بر انگيز ياد نمود.

چيزي که عيان است اما متاسفانه براي اين آقايان احتياج به بيان دارد اين است که بالفرض اگر حتي با شکايت شما فردي در زندان به سر برد، نبايد افتخار کنيد، بلکه بايد از شرم سر در گريبان فرو بريد و با خود دعاي معروف به خداوند پناه مي برم از بستن دهان ها و شکستن قلم ها را پياپي تَکرار کنيد.  

خلاصه ي مطلب اين که کاشمر به پيوند هاي خلف برادري به جاي ناخلف آن ، و حضور به موقع منصفانه و عادلانه ي دستگاه هاي قضايي ، نظارتي و مديريتي در عرصه ي معضلات اجتماعي نيازمند است.نکته بينان و باريک بينان عرصه ي مديريت آن زمان که انحرافات را مشاهده مي کنند از ادامه يافتن اين انحرافات به نفع مردم جلوگيري مي کنند. زيرا پاسخ ديرهنگام به اين معضلات نتيجه اش دلسردي اجتماعي است.

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.