شهردار آینده باید باشورا همگام باشد

اخبار ترشیز
Typography

صبح است و آفتاب پس از بارش سحر/بر یال کوه می روم از بین بوته ها/گویم : « ببین از پس چل سال و بیشتر/باز این همان بهار و همان کوه و بازه است »/بر شاخسار شورگز پیر ، مرغکی/گوید : « نگاه تازه بیاور که بنگری/در زیر آفتاب همه چیز تازه است »شفیعی کدکنی

« به گفته ی بزرگ مردی عارف ، زندگی چونان « تاب بازی » کودکان است که لحظه ای در فراز و گاهی دیگر در فرود به سر می بریم و لذت بازی در همین فراز و فرودهاست ، « سیاست » نیز بی گمان نظیر زندگی ، برای بازیگرانش ، فرازوفرودهایی را به ارمغان می آورد.

اگر زندگی و سیاست را پرده هایی از یک بازی بزرگ بدانیم که بر اساس قلم تقدیر الهی به نگارش در امده است بسیاری از رفتارهای ناپسند و کودکانه از ما سر نخواهد زد. » *

۲۹ اردیبهشت ماه ، ترکیب اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشمر، مشخص شد ، ظواهر امر نشان می دهد که باید در آینده شاهد رقابت یک اقلیت ۳ نفره در برابر یک اکثریت ۴ نفره باشیم ، نگارنده هر دو گروه را افرادی   مسلمان و دلسوز و تلاشگر در راه پیشبرد آن چه که حق می دانند ، می دانم. اعتقاد بر این است چنانچه این دو گروه قادر باشند  با توجه به تجربه و دانشی که دارند به حریف سیاسی خویش دوستانه به چشم یک رقیب ،  نگاه کنند ، می توانند در یک بازی مردم سالارانه در آزمون انتخاب شهردار اینده شهر کاشمر ، به شکلی خردمندانه ، سربلند و سرافراز از جلسه خارج شوند ، گاهی وقت ها قبل از برگزاری انتخابات گلایه هایی را از مردم می شنیدیم که می گفتند : « این آدمی را که به شورا می فرستیم امروز مهربان است ، وقتی آن جارفت ، دیگر مهربان نیست .»

 مردم از اعضای پنجمین دوره شورا انتظار دارند در تصمیماتی که برای اداره ی امور شهر خواهند گرفت ، توسعه اقتصادی و اجتماعی شهر و  شهروندان را بر ملاحظات سیاسی ترجیح دهند، زیرا معمولا درتصمیماتی که بر اساس حقایق اجتماعی گرفته می شود توسعه ی همه جانبه ی مردم  بیشتر در نظر گرفته  می شودو بیشتر می توان برای تامین عدالت اجتماعی به شان و منزلت همه ی شهروندان بصورت یکسان احترام گذاشت .

مردم با شعورسیاسی و فرهنگی بالایی که دارند از اعضای پنجمین دوره شورای شهر کاشمر انتظار دارند هیچکدام عملکردی در حد یک سمپات در مقابل سرکرده ی تشکیلاتشان و یا یک سرباز در برابر فرمانده اش نداشته باشند و توسعه و عمران و آبادی شهرشان و منافع و آرامش شهروندان را فدای مطامع جناح های سیاسی نکنند.

شهردار آینده ، علاوه بر داشتن تخصص لازم ، داشتن حسن شهرت در امور اجرایی ، توانایی در امور مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و آگاهی از معضلات جامعه ،  باید با پرهیز از تک روی و اعمال سلیقه و نظر شخصی ، همگام با شورا در جهت انجام خواسته های مردم و ارتقای وضعیت شهر تلاش کند .

شورا و شهردار آینده باید بتوانند با بهره گیری از گروه مشاوران متخصص و کارشناسان بومی توانمند و نیز استفاده از تجربیات حوزه مدیریت شهرداری ، برنامه ای منسجم و کار شناسانه ای برای مدیریت شهر در پیش گیرند و مسیر مناسبی را برای مدیریت شهر در نظر گیرند.

این که بعضی ها به شهردار و شهرداری به عنوان عامل و دارایی جناحی سیاسی نگاه کنند ، نه خدمتگزار و مرکز خدمت رسانی به عموم مردم ، اشتباهی فاحش است که از چشم تیز بین مردم پنهان نخواهد ماند.

شهردار باید از بینش سیاسی بالایی برخوردار باشد ولی نباید شخصیتی کاملا سیاسی باشد ، کار عمرانی باید در حوزه عمرانی و کار سیاسی در حوزه ی سیاسی انجام شود و نباید هیچ کدام نردبان ترقی دیگری شود .

محرومیت زدایی باید نخستین دغدغه ی فکری شهردار و شورا در پیشبرد برنامه های آینده شان باشد .

* امیر محبیـان

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.