همراز پاسخ به سوالات شما

تحلیلی
Typography

دکتر زهرا عاصمی 
1-      سلام . خسته نباشید .ما زن و شوهری هستیم که 8 ماه است زیر یک سقف زندگی می کنیم . واقعا حرف هم را نمی فهمیم و همیشه در گفتگو پیرامون یک مساله آخرش به عصبانیت ختم می شود ، به همین دلیل بعد از هر گفتگویی  هر دو نفر تامدتی در قهر هستیم ..می ترسم زندگیمان به همین دلیل به قطع برسد

.برای این طور وقت ها چه کاری باید بکنیم ؟

 

سلام و آرزوی خوشبختی برای شما زوج جوان محترم .  شما که می ترسید زندگیتان به این دلیل قطع شود بهترین راه این است که هر چه سریعتربه یک مشاور مجرب رجوع بفرمایید .

ولی کلا به این نکته توجه خاص داشته باشید که در گفتگوهایی که امکان تنش هست یا به جدل و ناراحتی می انجامد به جای قهر کردن سکوت کنید .وقتی مشکلی بین همسران ایجاد می شود راه حل مسئله این است که از روش سکوت استفاده کنید نه روش قهر کردن . در روش سکوت به طرف مقابل توضیح میدهید که :"با توجه به شرایطی که بین ما ایجاد شده ،ادامه بحث می‌تواند اوضاع را بدتر کند بنابراین ترجیح می‌دهم در این رابطه فعلا سکوت کنم ."

توجه داشته باشید که سکوت، به این معنی نیست که که دو طرف مطلق با هم حرف نزنند، بلکه فقط در مورد مسئله مورد نظر سکوت می‌کنند اما در مورد سایر مسائل روزمره با یکدیگر صحبت می کنند. پس دقت داشته باشید که در این موقعیت از گفتگوهای عادی و روزمره دست نکشید. انشالله مشکلاتتان کمتر شود و خوشبخت تر شوید .

 

2-      سلام و خداقوت به دست اندرکاران محترم این صفحه .  من مردی 45 ساله و کارمند هستم و خانمم دو سال از من بزرگتر است و  شاغل یک شرکت خصوصی است . ایشان متاسفانه معتاد به کارش شده ، فراوان کار می کند و کار اضافه هم به خانه می آورد ( اگر چه درآمدش را در خانه خرج می کند ) ولی من فکر می کنم شدت فشار کار باعث شده که اولا خیلی به خاطر زیادی کارش منت می گذارد ، و همچنین باوجود اینکه  نزدیک50 سال سن دارد ، مثل جوان ها منتظر رسیدگی وتقدیر از سوی خانواده مخصوصا من است . آیا مناسب است که از سرکار رفتن وی جلوگیری کنم ؟

 

سلام و ارادت به شما و همسر محترمتان ، در مورد انتهای سوالتان  عرض کنم که این فقط به تصمیم و موافقت شما دو نفر بستگی دارد و نظردیگران اینجا جایی ندارد.

اگر چه به احتمال زیاد با کمی درایت می توانید آن را مدیریت کنید که بانویی را که هم عاشق کارش هست و هم طبیعتا موثر است و هم درآمدش را برای زندگی خرج می کند ، مجبور به خانه نشینی نکنید .

ببینید وسط سوالتان فرموده اید : با وجود 50 سال سن ، هنوز محبت و توجه و تقدیرمی خواهند ، خب یادتان باشد که  زنها به توجه نیاز دارند؛ حتی اگر پیر باشند ، در زندگی زناشویی، اندازه کاری که یک زن انجام می‌دهد مهم نیست. مشکل از جایی شروع می‌شود که زن احساس می‌کند کسی به او توجهی ندارد.  وقتی مرد یاد داشته باشد  که چگونه باید به احساسات و نیازهای عاطفی همسرش توجه کند، زن‌  نیز احساس آرامش خواهد کرد و از زندگی مشترکش لذت خواهند برد. و  وقتی زن از زندگی‌اش لذت می‌برد ، طوری زندگی می کند که دیگران از زندگی با او لذت می برند .

پس به احتمال قوی ، مهمترین نکته در کمبود توجه ، کمبود زبان تقدیر ، کمبود حمایت گری ، و ..... است که درواقع از شما دریافت نمی کند .  اگر درتامین آنها مقید باشید  اشتغال ایشان هیچ مشکلی ایجاد نمی کند .  موفق و خوشبخت باشید انشالله

 

 

3-        سلام. خسته نباشید . تشکر می کنم .  کودکی 9 ساله دارم که خیلی کمرو و خجالتی است و از حرف زدن و ابراز نظر حتی در کلاس درس می ترسد ،در حرف زدن و پاسخ دادن دستپاچه می شود و گاهی به لکنت می افتد ، ،ضمنا ما در محیط خانواده مان اصلا این مدلی نیستیم که ایشان الگو گرفته باشد  وخیلی هم به او محبت می کنیم .لطفا راهنمایی کنید . متشکرم .

سلام و ارادت خدمت شما اولیاء گرامی ؛ اگر چه نگفته اید که جنس فرزندتان چیست و فرزند چندم است ولی عجالتا این نکته مهم را که احتمالا به آن توجه کافی ندارید دقت کنید :

 بعضی از والدین ممکن است کودک خود را دوست داشته باشند ولی به او احترام نگذارند. احترام به کودک را جدی بگیرید. احترام مانند دوست داشتن، هم از طریق بیان و هم از طریق عمل نشان داده می شود.   با گوش دادن فعال به حرفهای کودک، برقراری تماس چشمی، توجه به گفته‌های کودک بدون آنکه برای اتمام سخنانش بی‌صبری نشان دهید، کمک کردن به کودک در یافتن کلمات مناسب برای توضیح دادن و به زبان آوردن هیجاناتش و قطع نکردن حرفهای او؛ و هم‌چنین پرسیدن سوالاتی درمورد حرفی که می زند یا خاطره ای که تعریف می کند  احترامی را که او بدان نیاز دارد برآورده سازید.   هم‌چنین با تشویق کاری که او انجام می‌دهد احترام خود را نسبت به او نشان دهید، حتی اگر این کار کامل و بی‌نقص نباشد. دراین‌ صورت او فرصت می‌یابد تا عقاید خود را بدون ترس از تمسخر و استهزا نمودن بیان کند. احترام به کودک اضطراب و تنش او را کاهش خواهد داد.  موفق  و تندرست باشید .

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.