ترشیز مشتاق مدیریت جهادی

اخبار ترشیز
Typography

رضا فدافن

دو روزه که مدیر مسئول دستور داده تا مطلبی بنویسم. چی بنویسم؟ به گمانم تا حالا سه بار در باره این چی بنویسم، یادداشت نوشتم! می‏دانید الان شهرستان از نظر مدیریتی به ظاهر همه چیز تمام است و به باطن در خوف و رجاء به سر می‏برد. ارکان مدیریتی شهرستان دوران تدبیر و امید همچنان مشغول به کار هستند

. هنوز ارکان مدیریتی استان هم چندان تغییر نکرده‏اند. این همه یعنی همه چیز تمام است. و خوف و رجاء هم هست، چون هر آن امکان تغییر مدیران استانی و بعد مدیران شهرستانی هست.

در این فضا هر چه بخواهی بنویسی، باید اشارتی به مدیریتی داشته باشد که قرار است حواسش به موضوع مورد نظرت باشد. تصور این است که تدبیر و امید کارش را کرده است و حالا دوره دیگری است و باید ببینیم اینانی که منتقد گذشته بودند چه خواهند کرد. البته در ادوار مختلف در اینگونه مقاطع شاهد تغییرات بودیم. به تعبیری سونامی تغییرات در دوره اعلام نتایج انتخابات مجلس در صورت همراهی نماینده با دولت رقم می‏خورد. گاهی هم همراهی نبود، ولی باز هم تغییراتی با شدت و ضعف رقم می‏خورد.

از انتخابات مجلس بیست ماهی می‏گذرد. آرامش در اردوگاه اصلاحات دیارمان مشهود بود. اصولگرایان ناظرانی بودند آرام که چشم به تغییر دولت داشتند. حالا همه ادارات منتظر تغییرند. البته این انتظار در آموزش و پرورش کمتر است. به خصوص وقتی نام رئیس این اداره به عنوان یکی از کاندیداها پست وزارت مطرح شد. بگذریم. حال باغ سیاست ترشیز و کاشمر خوبِ خوب است. باورمان این است که خوب است. حداقل برای یک طیف خاص خوب است. نمی‏دانم مدیر مسئول و سردبیر به این یادداشت اجازه انتشار می‏دهند یا خیر؟

هر چه هست این سئوال مطرح است که الان ارکان مدیریتی شهر چه سمت و سویی دارند. هر چه هست وقتی از ضرورت دو بانده شدن کاشمر به سه راه شادمهر می‏نویسم، چه کسی باید پاسخ بدهد؟ یقین پاسخگوی اصلی دولت است ولی نماینده عالی دولت قبلی نماینده عالی دولت فعلی است. خوب پاسخش هر چه هست در دوره  تدبیر و امید داده است، الان چه پاسخ جدیدی دارد؟ در باره محور کاشمر به ریوش و نیشابور هم بخواهیم بنویسم و هم سخت است پاسخگو را تعیین کردند.

سر سه راه شادمهر تابلویی است که میزان مسافت تا شهرهای کاشمر و بردسکن و خلیل‏آباد را نوشته است. ردی از ریوش و شهرهای کندر و انابد در آن دیده می‏شود. ردی از اشاره به مزار شهید مدرس دیده نمی‏شود. بخواهیم این موارد را مطرح کنیم چه کسی پاسخ خواهد داد. از فرودگاه شهید مدرس چه خبر؟ آیا ضرورتی هست که این فرودگاه احداث شود؟ شاید بهتر باشد تبدیل به فرودگاهی ویژه باربری بشود. از فرودگاه گناباد چه خبر؟ آیا می‏شود به جای توجه به فرودگاه شهید مدرس، به فرودگاه خصوصی کاشمر رسیدگی کرد؟

از اتصال کاشمر به راه‏آهن چه خبر؟ از ساماندهی راه‏های روستایی چه خبر؟ چرا کاشمر کمربندی ندارد؟ سئوالات زیاد است ولی چه کسی پاسخگو هست؟ چی باید در حوزه راه بنویسیم؟ هفته کتاب است. از کتابخانه مرکزی شهرستان چه خبر؟ از احداث شعباتی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان، مثلاً در شهر فرگ قلعه مرکز بخش فرح‏دشت چه خبر؟ از این چه خبرها زیاد می‏شود طرح کرد. هم اینک محمد خزاعی به عنوان رئیس سازمان سینمایی کشور منصوب شده است.

شُکر خدا بَنر تبریکی هم برایش در یکی از میادین شهر نصب شد. برای تعامل با ایشان و بهره‏مندی از توان مدیریتی وی چه کردیم؟ نمی‏دانم در چهار شهرستان فعلی خطه زرخیز ترشیز عزیز چند سینما فعال هستند؟ و نمی‏دانم آیا سازمان سینمایی متولی احداث سینما هم هست یا نه؟ ولی یقین محمد خزاعی می‏تواند واسطه و راهبر و هدایتگر خوبی برای احداث سینما در هر جای ترشیز که متقاضی باشد، باشد. می‏توان از وی خواست که از کارگردانان سینما اعم از سینما و مستند بخواهد در نقاط مختلف ترشیز فیلم بسازند.

خزاعی می‏تواند واسطه خیر بشود و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بخواهد دغدغه‏های هنرمندان کاشمر و ترشیز را پیگیری بکند. یقین شهرهای نظیر فرگ قلعه نیازمند مجتمع فرهنگی هستند. رصد مسایل فرهنگی کاشمر کار سختی نیست. امید نماینده عالی دولت رئیسی در کاشمر و سایر نمایندگان این دولت در شهرستان‏های ترشیز این مسایل را بعد از انتصاب پیگیری بکنند. صنعت گردشگری هم نیازمند توجه خاص است. امید آمایش سرزمین کاشمر و ترشیز مجدد انجام بشود و محورهای توسعه مبتنی بر گردشگری در آن لحاظ بشود.

اگر این کار بشود امید نقشه راه گردشگری دیارمان و خطه زرخیز ترشیز عزیز تهیه گردد. این برزخ مدیریتی عاقبت تمام خواهد شد. گرچه شنیده می‏شود برخی در اندیشه انتخابات مجلس دور آتی هستند، با این همه یقین همه دغدغه توسعه و پیشرفت کاشمر و ترشیز را دارند. ولی این برزخ مانع از یک مدیریت جهادی است. البته خدا را شکر مدیریت در دیارمان از نوع مدیریت از راه دور نیست و مدیران به میان مردم می‏روند. با این همه امید شاهد بسط و گسترش مدیریت جهادی در دیارمان و کلیت ترشیز باشیم.

صنعت و معدن و بازار این خطه اهورایی هم کلی سوژه دارد برای نوشتن، ولی امید مدیران جدید وابسته به دولت رئیسی مشخص شوند تا بتوانند برابر منویات رئیس جمهور و وزراء و مدیران کل استانی کاری کارستان بکنند. البته امید ایشان قشنگ حرف نزنند و در کنار حرف‏های قشنگ اهل شعار نباشند و نگاهی عملیاتی و توسعه‏محور داشته باشند. آری از چه بنویسی؟ یک دغدغه است در این دوره خاص، مردم مدام در حال رصد هستند، واقعیت و حقیقت را می‏دانند، می‏دانند فرق دوغ و دوشاب چیست.

در این میان یقین حواس مدیران دیارمان هست که گاهی زود دیر می‏شود و این میز هم می‏گذرد و روسفیدی‏ها و روسیاهی‏ها برای برف و ذغال می‏ماند. کاشمر و ترشیز دغدغه اشتغال دارد. دغدغه خشکسالی دارند. دغدغه آسیب‏های اجتماعی دارند. یقین مدیران ارشد دیارمان این دغدغه‏ها را رصد کرده‏اند. امید رسانه‏ها بنویسند و مدیران پاسخ بدهند. امید شفافیت یک شعار نباشد. امید رفتارهای پوپولیستی رواج نیابد. امید یادمان باشد دانستن حق مردم است.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.