مرغ از سفره ی دهک های پایین پَر

اخبار ترشیز
Typography

محبوبه وزیری 

قیمت مرغ افزایش یافت و به سی تا سی و دو هزار تومان در کاشمر رسید. قبلا گلایه مرغداران  را شنیده بودم، اذعان می کردند که با توجه به قیمت جوجه، نهاده های دامی، قیمت واکسن، ویتامین‌ها، پرداخت حقوق کارگری، بیمه و مخارج تکنولوژی محیط کار قیمت تمام شده ی هر کیلو مرغ از ۱۷ هزار تومان که از  آنها خریداری می‌شود بیشتر است و برای آنها مقرون به صرفه نیست که مجددا اقدام به جوجه ریزی برای دوره‌های بعدی کنند و از مسئولین می خواستند موافقت کنند که قیمت مرغ را در هر کیلو دو هزار تومان افزایش دهد تا بتوانند مخارج اولیه تولید را تامین کند. در همان زمان مرغ کیلویی ۲۵ تا ۲۶ تومان در مغازه‌ها به دست مشتری می رسید یعنی بین خرید هر کیلو گوشت از تولیدکننده تا رسیدن به دست مشتری ۸ تا ۹ تومان تفاوت قیمت بود که نشان دهنده مشکلات شبکه توزیع و فروش در ایران است. اما به ناگاه به شکل بی‌سابقه‌ای قیمت مرغ  صعود کرد و علت آن هم کمبود جوجه‌ریزی اعلام شد. رئیس جهاد کشاورزی استان قول داده است به محض جوجه ریزی در حجم 600 تن این قیمت ها کاهش می یابد.

 گفتنی است اگر قرار باشد هزینه های یک تولیدکننده از قیمت تمام شده گوشت مرغ بیشتر باشد، برای مرغداران به صرفه نخواهد بود که اقدام به جوجه ریزی کند و این تناوب افزایش قیمت ادامه خواهد داشت. آنچه در این بین نادیده گرفته خواهد شد مردم هستند که با درآمدهای پایین باید چنین هزینه های گزافی را بپردازند. توزیع مرغ منجمد یا جوجه ریزی در دوره‌های کوتاه مدت، مُسکن های موقتی هستند که قیمت را آنچنان که باید در دراز مدت تعدیل نخواهد کرد.

 آنچه باید به آن توجه شود حمایت از تولیدکننده در تامین نهاده‌های دامی و نظارت و ارزیابی دقیق و کارشناسانه در کار تولید کننده و نظارت بر کار کارشناسان جهاد کشاورزی است.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.