دومین جشنواره‌ی «انار آونگی» در کاشمر

اخبار ترشیز
Typography

نار خندان باغ را خندان کند...

دومین جشنواره‌ی «انار آونگی» در کاشمر

 حمید ضیایی

اولین‌بار در سال 1398 بود که جشنواره‌ی انار «آونگی» در روستای «میرآباد» شهرستان خلیل‌آباد برگزار شد. این جشنواره با هدف جذب «گردشگر کشاورزی» برگزار شد؛ و دیگر هدف آن معرفی محصولاتی‌است که می‌تواند در ترشیز تولید و عرضه شود. منطقه‌ی ترشیز از ظرفیت‌های مناسبی در حوزه‌های مختلف گردشگری برخوردار است.

توجه به یک‌یک آن‌ها مهم است که البته نمی‌توان برای انجام تمام این کارها از اداره‌ی میراث‌فرهنگی و گردشگری متوقع بود؛ در واقع نیاز به حضور علاقه‌مندان کاردان در این حوزه بسیار احساس می‌شود.

دومین جشنواره‌ی انار آونگی در تاریخ 12/8/1400 آغاز شد. البته این جشنواره حاشیه‌هایی هم در پی داشت. در این دوره‌ی جشنواره قرار بود برنامه‌های متعدد فرهنگی_هنری اجرا شود که به گفته‌ی رضا یوسفی:«به دلیل شرایط قرمز کرونایی کنسل گردید». اجرای موسیقی، برنامه‌های طنز، آشپزی و... از این دست برنامه‌ها بودند که به دلیل شرایط ذکر شده، ملغی گردید.

جشنواره‌ی انار علی‌رغم ایجاد بسترهای مناسب برای جذب گردشگر  می‌تواند باعث ایجاد اتحاد در میان شهرها و روستاهای منطقه‌ی ترشیز گردد. در حوزه‌ی کشاورزی، این منطقه ظرفیت‌های مناسب و قابل توجهی دارد؛ انگور، انار، زعفران، پسته و بادام، گردو، زیره، انجیر، هر کدام با توجه به فصل خود، دارای اهمیت است. می‌توان با ایجاد حوزه‌های مردم‌نهاد، و البته کسانی که توانایی مدیریت برنامه‌های فرهنگی‌_هنری را دارند، در این حوزه گام‌های مؤثری برداشت. یکی از راه‌های ارائه‌ی مفید محصولات و معرفی اصولی آن‌ها به دیگر شهرهای ایران و حتا خارج از کشور، و جذب گردشگر با هدف کشاورزی، این است که کسانی مسئولیت این حوزه‌های مردم‌نهاد را به عهده‌ گیرند، که توانایی و شناخت منطقه و ظرفیت‌های تبلیغی را داشته باشند؛ به بیان دیگر، طوری نباشد که کسانی به این حوزه ورود کنند که هیچ‌ شناختی از حوزه‌ی کشاورزی و ظرفیت‌های منطقه ندارند.

درباره‌ی برنامه‌ها و هدف جشنواره‌ی «انار آونگی» با ریاست اداره‌ی میراث‌فرهنگی رضا یوسفی گفت‌وگوی کوتاهی داشته‌ام که در ادامه می‌آید:

«اولین جشنواره‌ی انار آونگی را در سال 1398 در روستای «میرآباد» شهرستان خلیل‌آباد برگزار کردیم و دومین آن را با توجه به شیوع بیماری کرونا، موفق شدیم در سال 1400 در محل خانه‌ی تاریخی دانش، در کاشمر برگزار کنیم. البته این برنامه با محدویت‌هایی هم مواجه شد که علت اصلی آن وضیعت قرمز کرونایی کاشمر بود. ما برای این جشنواره برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده بودیم، من‌جمله: رویدادهای فرهنگی‌_هنری و اجرای زنده‌ی موسیقی که همان‌طور که ذکر شد، به‌دلیل اوج‌گیری دوباره‌ی کرونا، این برنامه‌ها کنسل شد. ما این برنامه‌ها را از آن همان ابتدا با همت و تلاش سازمان‌های مردم‌نهاد خصوصاً انجمن یادآوران میراث‌ دیار «طرثیث»  پیگیری کردیم و قطعاً می‌خواهیم ادامه‌ی این برنامه‌ها و تداوم آن‌ها باز هم به دست همین سازمان‌های مردم‌نهاد باشد. در واقع این عزیزان باید میدان‌دار این دست مسایل فرهنگی باشند. یکی از اهداف ایجاد این سازمان‌های مردم‌نهاد این است که خود مردم، دغدغه‌ی مسایل فرهنگی را داشته باشند؛ هر چند که در این مسیر سختی‌هایی هم پیش‌رو هست؛ از قبیل اجرا و مدیریت برنامه‌ها و... که البته طبیعی هم هست.»

 

در پاسخ به سؤال اینکه هدف از برگزاری این جشنواره‌ها چیست یوسفی چنین گفت:

«در ترشیز عناصر متعدی وجود دارد که می‌تواند به عنوان عنصر وحدت در منطقه از آ‌ن‌ها یاد شود. یکی از این عناصر محصولات کشاورزی این منطقه است. عناصر دیگر تاریخی_فرهنگی هم مثل «سرو کشمر» و دیگر بناهای تاریخی می‌تواند به عنوان عناصر وحدت‌افزار مورد توجه قرار گیرند. هر کدام از این عناصر را که ذکر کردیم، می‌توانیم به‌طور جداگانه روی آن‌ها کار کنیم و به معرفی آن‌ها بپزدازیم. همان‌طور که پیش از این عرض کردم، این دومین جشنواره‌ی انار در منطقه بود؛ این بدان معنی‌است که می‌توان امید داشت که در آینده هم شاهد برگزاری این دست جشنواره‌ها در منطقه باشیم و باید تلاش کنیم که این برنامه‌ها تداوم داشته باشد. این اجراها حتا می‌تواند به‌طور محدود هم برگزار شود؛ من معتقدم حتا می‌تواند در حد یک نشست و یا یک جشنواره‌ی عکس برگزار گردد؛ هرچند که موضوع جشنواره‌های عکس از مباحثی‌است که بسیار جدی‌تر باید به‌ آن نگاه شود.

یکی دیگر از اهدافی که ما در برگزاری این جشنوار‌ه‌ها پی می‌گیریم، رونق گردشگری کشاورزی است. می‌دانید که لازمه‌ی بحث گردشگری کشاورزی، برگزاری رویدادها و جشنواره‌هایی هست که از بُعد تبلیغاتی، ذهن مخاطبان و مردم را آماده می‌کند تا در این مسیر و فضا کار و فعالیت داشته باشند. ما در ادامه‌ی این برنامه‌هاست که می‌توانیم بحث تورهای گردشگری و جذب توریست را داشته باشیم. ما به‌هرحال امیدوار هستیم که روزی تورهای گردشگری انار و دیگر محصولات کشاورزی منطقه در سایه‌ی آموزش‌هایی که به این بخش یعنی بخش کشاورزی داده می‌شود، شکل بگیرد و مسیر بهتر و موفق‌تری را طی کند.

 

در پاسخ به سؤالی که علی‌رغم اینکه این دومین جشنواره‌ی انار کاشمر بود،اما سطح کیفی مناسبی نداشت، یوسفی گفت:

«قبول داریم که با توجه به غنای کار می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و حالا به‌هردلیلی این اتفاق نیفتاده ولی نمی‌توان زحمت و تلاش برگزارکنندگان را نادیده گرفت؛ به هر حال تلاش‌های آن‌ها باعث شد تا این موضوع در کاشمر نهادینه شود. ما هم امیداوریم که این موضوع تبدیل به یک اتفاق ماندگار در ترشیز گردد.»

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.