مردم از چند مسئله جدی رنج می برند

اخبار ترشیز
Typography

سید علیرضا نبوی ثالث 
در فرازی از زندگی سراسر شگفتی سردار رشید اسلام، شهید حاج عبدالحسین برونسی در کتاب «خاک های نرم کوشک» مصاحبه و تالیف سعید عاکف، چاپ پنجاه‌و‌نهم، آذرماه 1387، ص‌ 135 خاطره ای داستان مانند با عنوان ماشین لباسشویی نقل شده، اجازه می‌خواهم به اختصار اشارتی به این خاطره از قول سید کاظم حسینی داشته باشم،

انتظار است در مقام مقایسه‌ی این داستان با وضعیت فعلی میراث خواران و مدیران دولتی پس از گذشت 42 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، خودتان نتیجه گیری کنید که کجا بودیم و به کجا رسیدیم، این داستان افسانه نیست حقیقت دارد. سردار رشید سپاه اسلام شهید حاج عبدالحسین برونسی فرمانده تیپ ۱۸ جوادالائمه‌(س) وقتی در جبهه بوده است، سید کاظم حسینی می‌آید مشهد مرخصی، صبح روز بعد رفته ملک‌آباد مقر سپاه، فرمانده رده بالاتر او را صدا می‌زند و می‌گوید این ماشین لباسشویی را ببر خانه عبدالحسین، سیدکاظم هم که می‌داند اگر حاجی بود اجازه چنین کاری را نمی‌داد از فرصت استفاده می‌کند و ماشین را بار وانت می کند و سریع به خانه حاج عبدالحسین می‌برد تا به خیال خودش حاجی را در برابر کار انجام شده قرار دهد، خانواده حاجی که اخلاق حاجی را می‌شناسند دست به کارتن ماشین لباسشویی نمی‌زنند تا این که حاجی از جبهه به خانه می آید و از موضوع باخبر می‌شود، وقتی ماجرا را می‌فهمد یک راست می‌رود سراغ سیدکاظم و با عصبانیت می پرسد شما با چه اجازه‌ای به خانه من ماشین لباسشویی آوردی؟ سیدکاظم چون انتظار چنین برخوردی را نداشته پاک هول میشه و جواب می‌دهد: از طرف بالا به من دستور دادند . حاج عبدالحسین بیشتر ناراحت می شود و می گوید:«عذر بدتر از گناه» خودت می آیی و آن را از خانه ما می بری. سیدکاظم می گوید: بابا یک تیکه کوچک حقت بود، بهت دادند. شهید برونسی می‌گوید: «شما می خواین اجر منو از بین ببرین، ما برای چیز دیگه ای میریم جنگ، داریم به وظیفه ی شرعی و دینیمون عمل می کنیم، همین چیزهاست که ممکنه ما را از مسیر منحرف کنه.»
۳۶ سال از تاریخ شهادت شهید عبدالحسین برونسی 23/12/63 و ۴۲ سال از تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد اکثریت مردم ایران در هر شرایطی با حمایت‌های به موقع و بی دریغ خویش، خالصانه از آرمان‌های انقلاب اسلامی حمایت کردند و برای حفظ ارزش‌های اسلامی مطمئناً همچنان در صورت نیاز، آماده جانفشانی هستند. اما از مشاهده برخی چیزها در سطح جامعه که توقع دیدنش را ندارند رنج می‌برند. مردم این روزها با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند وقتی پای درد دل‌ آنها می نشینی، در لابه لای صحبت هایشان شاهد گستره ی عظیمی از نارضایتی به لحاظ وجود برخی بی عدالتی های اجتماعی هستیم، از مشکلات معیشتی و از گرانی نالانند اما بیشتر از مشکل گران فروشی از وجود عواملی مثل فساد و تبعیض و بی عدالتی و بی قانونی رنج می‌برند. شکاف طبقاتی در سطح جامعه روز به روز عمیق‌تر می‌شود و به تعبیری اقلیتی چند درصدی تازه به دوران رسیده، دمار از روزگار اکثریت قابل‌توجه اقشار اجتماعی درآورده است طبقه متوسط روز به روز فقیرتر می‌شود و قشر تهیدست و آسیب پذیر در سخت‌ترین شرایط درمانده و ناتوان به دنبال ناجی می‌گردد.
فکر کنم یادآوری برخی نکات با هدف شفاف‌سازی مشکلات در جامعه در راستای رسالت مطبوعاتی که بر دوش ما نهاده شده، ایرادی نداشته باشد این روزها تهیدستان و فرودستان و پابرهنگان خودشان را بی پناه می بینند. نماینده ای که در برابر این همه بی عدالتی صدای آنها باشد وجود ندارد بعد از ۴۲ سال وقت آن رسیده است تا کسانی که دلشان به راستی برای کشور و انقلاب می سوزد به دنبال راهکاری باشند تا از افزایش شکاف روز افزون بین دولتمردان و مردم جلوگیری کند این روزها اصولگرایان و اصلاح‌طلبان به لحاظ عملکرد غیرقابل قبولشان به شدت با کاهش اقبال اجتماعی مواجه شده‌اند و بعید است بعد از این چپ یا راست، اصلاح طلب یا اصولگرا در این شرایط برای جلب اعتماد عمومی حرفی را بزنند و بخش قابل توجهی از مردم حرف آنها را باور کنند .

مردم از جولان آقازاده ها در آمریکا، دختر و پسر دولتمردان ساکن ینگه دنیا رنج می برند. به قول محمد غرضی به نقل از روزنامه آرمان ملی 27/8/99: «شما ببینید از این ۵۰۰۰ اولاد مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا که در آمریکا هستند چگونه امتیازات را بین خودشان تقسیم کردند و اصلاً مشخص نیست که او پسر یک اصولگرا است یا پسر یک اصلاح‌طلب، شما کشور را مقداری سیاسی می بینید و من بیشتر آن را اداری می دانم، آن ها در بالا دعوای زرگری راه می اندازند و در زیر منافع را تقسیم می کنند.» مردم وقتی موج تظاهر و فخرفروشی آقازاده ها را با خودروهای لاکچری و گران قیمت و لوکس مانند فراری، لامبورگینی، پورشه و بوگاتی در سطح خیابان‌های کشور مشاهده می‌کنند از خودشان می پرسند مگر قرار نبود مسئولان نظام یک زندگی معمولی و دور از تجمل داشته باشند. مردم از کشف حجاب فرزندان مدیران دولتی و غیردولتی و گذاشتن پست های آن چنانی آقازاده های خارج نشین در فضای مجازی با استفاده از رانت خواری های موجود و ثروتمند شدن روزافزون یک طبقه خاص با حقوق های نجومی و ثروت های باد آورده و فقیر شدن لحظه به لحظه ی بخش اعظمی از طبقه متوسط جامعه و به فلاکت افتادن اقشار تهیدست و آسیب پذیر بسیار رنج می برند.
هر چند دو غول بزرگ سختی معیشت و کرونا روزگار را بر مردم سخت کرده است اما ساده زیستی مسئولان، رفع تبعیض ها و بی عدالتی ها باعث می شود تا مردم همه ی سختی ها را به عشق اسلام ناب محمدی (ص) تحمل کنند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.