بررسی سبک رفتاری مردم و مسئولین کاشمر در قبال حوادث

اخبار ترشیز
Typography

یکی از موضوعاتی که همه ما اعم از مسئولین و مردم در برخورد با مسائل داریم هیجانی بودن و احساسی بودن است. به نظر می رسد افزایش هیجان و صحبت کردن زیاد حول محور مشکل به وجود آمده عامل بازدارنده ای در اجرای عملی و کار مفید در جامعه است این موضوع را در سطح ملی می توان در واقعه زلزله کرمانشاه و در بعد محلی در تصادف اخیر جاده کاشمر شادمهر به خوبی مشاهده کرد.

 هیجانات زیاد در نهایت به نوعی عادی شدن و بی تفاوتی منجر می شود. گویی کار به اتمام رسیده است. در مورد زلزله کرمانشاه وسعت و حجم تاثر و تاسف عمیق مردم به خوبی قابل مشاهده بود ولی اکنون که چندی از این موضوع می گذرد و هنگام عمل است ، عکس العمل ها بسیار کم شده است. به نظر می رسد با ابراز تاسف وظیفه همگانی در قبال این مصیبت کاهش یافته است.

در مورد حادثه  مرگبار جاده کاشمر شادمهر هم رفتار ما به همین سبک است . تصادفات زیادی در این جاده به وقوع پیوسته است و این معضل سالیان سال است ادامه دارد. از دلخراش ترین حادثه تصادف مینی بوس تا مرگ دکتر پویان و حادثه دلخراش کشته شدن 5 نفر در تصادف مرگبار که اخیرا اتفاق افتاد . سوال این است بعد از کشته شدن دکتر پویان چند جلسه برگزار شد؟ چند فیلم گرفته شد؟ چه کارهای تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی صورت گرفت؟ چقدر غصه خوردیم و ناراحت شدیم؟ و سوال بعدی این است از آن زمان چند سال می گذرد و چه اقدام عملی در این زمینه انجام شده است؟

در تصادف اخیر هم متاسفانه رفتار هیجانی و احساسی بر دیگر امور چیره شد. دقت به صحبت های اعضای شورای شهر و کمروری بر پیشنهادات شورائیان فاصله بین عمل و هیجان و احساس را برای ما روشن می کند . « اگر از سوءاستفاده‌ها و برداشت‌های نابجا بیم نداشتیم، جاده کاشمر به شادمهر را به همراه مردم کاشمر مسدود می‌کردیم تا مسئولان فکری به حال آن بردارند.» « ما هفت عضو شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم آمادگی داریم دسته جمعی برویم و پشت در اتاق وزیر بنشینیم و اعتبار مورد نیاز این جاده را بگیریم چرا که در هر حادثه‌ای که رخ می‌دهد و هر فردی که در این مسیر جان خود را از دست می‌دهد، همه ما مقصر هستیم» « هر کدام از ما به هر طریقی که هست باید برای این جاده اقدامی انجام دهیم، چه با رفتن به وزارتخانه و چه با رفتن به مجلس و یا تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری این موضوع.»

این در حالی است که نماینده شهرمان بعد از این حادثه اعلام کرد با حذف ردیف اعتبار 7.5 میلیاردی در سال اول برای گذرگاه خونین به دستور رئیس‌جمهور که در راستای کاهش 50 درصدی اعتبارات عمرانی کشور انجام‌شده است عملاً خبری از اختصاص بودجه ملی به این جاده مرگبار نیست

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.