همراز پاسخ به سوالات شما

تحلیلی
Typography

 

  • سلام.خسته نباشید . من خانمی هستم 21 ساله ، یک و نیم سال است زندگی مشترکمان را شروع کرده ایم . دو سال هم دوره عقد داشته ایم . شوهرم اصلا آدم احساساتی و گرمی نیست . خیلی کم پیش می آید که به من کلمات محبت آمیز بگوید . این اخلاق منو خیلی ناراحت داره و به دیگرانی که محبت می کنند حسودیم میشه .. می بینم که به کارش و زیاد کار کردن بیشتر علاقه داره . همیشه بهش میگم آدم سرد ، یخ ، قلب بتنی ، و ...

گاهی اوقات فکر میکنم کاش میومدم مشاوره قبل ازدواج  و می فهمیدم که شوهرم آدم مهربان و احساساتی نیست . الان چه راهی می توانید جلویم بگذارید ؟ متشکرم

 

سلام و سپاس و آرزوی سلامتی وخوشیختی برای شما زوج جوان . ابتدا دقت داشته باشید  این که همسرتان ،اظهار مهرورزی نمی کنند الزاما بمعنای این نیست که ایشان آدم گرم و مهربان و احساساتی نیستند بلکه می تواند فقط ناتوانی ایشان در ابراز احساسات باشد . همچنین اینکه  بعضی از مردها ذاتا اهل ابراز محبت کلامی نیستند ولی با کارهای دیگر  محبتشان را نشان می دهند  مثلا با زیاد کار کردن تا بتوانند شرایط خوبی را برای خانواده فراهم کنند.

این آقایان اگر بدانند که اگر چه  آنان این گونه محبت می کنند  ولی خانم ها طور دیگری  دوست دارند. ابراز محبت زبانی برای بیشتر خانم ها خیلی خیلی مهم است  . لذا شما سعی کنید  کم کم ابراز محبت زبانی را توی خانواده تان  باب کنید و به  ایشان یاد آوری کنید که در کنار زیاد کار کردن ، کارهای رمانتیک و ابراز محبت و .... رو  یادشان نرود .مثلا بگویید  : " وقتی بهم زبونی ابراز محبت می کنی انقدر احساس خوشبختی می کنم حس می کنم خوشبخت ترین زن روی زمینم..."

یعنی با یک جمله هایی نیازتان را  مطرح کنید که همسرتان  احساس کند اگر آن کار را انجام  دهد خیلی خیلی شوهر بهتری خواهند بود.

ضمنا در رابطه با نوع خطابی که فرمودید به ایشان دارید ( یخ ، یخچال ، بتن !!! )  یادتان باشد همسر شما همانی می شود که مدام توی گوشش می خوانید !  چه  به صورت مستقیم یا غیر مستقیم..  پس از استفاده این القاب برای همیشه دوری کنید  وحتی اگر فعلا در ابراز احساسات قوی نیستند همیشه  ایشان را  مهربان ، و  خانواده دوست  بنامید . خودتان نیز در بذل احساس در محیط خانه خست و مقابله به مثل انجام ندهید .  خوشبخت و تندرست باشید انشالله .

 

  • سلام .تشکر از شما و همه همکارانتان در مجله سرو. واقعا خیلی این روزنامه را دوست دارم . همیشه برنامه ریزی می کنم که به محض چاپ شدن زودتر این را بخرم و بخوانم. من همه اینها را یادداشت می کنم .و در گفتگو با دیگران از آینها استفاده می کنم . الان یک سوال دارم و آن اینکه من خیلی آدم استرسی هستم .به طوری که با هر گفتگویی با دیگران ، استرسی وعصبی می شوم و کار را خراب می کنم .لطفا کمکم کنید .

 

دکتر زهرا عاصمی 

با سلام و تشکر فراوان بابت لطف و روحیه قدرشناس شما خواننده محترم

 روش‌های زیر به شما کمک می‌کند استرس خود را به صورت فوری و در لحظه متوقف کنید ، ولی برای بهبود جدی حتما روان درمانی و مشاوره را جدی بگیرید :

1) پیش از صحبت کردن یا واکنش نشان دادن به موقعیت استرس‌زا تا ۱۰ بشمارید و چند نفس آرام و عمیق بکشید تا زمانی که احساس کنید بدن شما کمی آرام و شل شده است ، سپس به پاسخ دادن اقدام کنید

 

2) کمی قدم بزنید، حتی اگر در حد چند قدم در همان مکان باشد، این قدم‌ها منجر به توقفی در تنش‌های شما شده و فرصتی برای فکر کردن به شما می‌دهد.

 

3) یک کلام یا ذکر خاص برای خود  پیدا کنید که به زمان زیادی نیاز نداشته باشد.تکرار آن در آن لحظه به شما کمک می کند تا خودکنترلی و سعه صدرتان بیشتر شود .

4) اگر موقعیت شما فوری نیست بخوابید و فردا نسبت به موقعیت استرس ‌زا واکنش نشان دهید. این امر مخصوصا  برای پیامک های  استرس‌زا و درگیری‌های  اجتماعی مفید است.در هر حالت دیگری هم ، سعی کنید مدتی از وضعیت استرس‌زا دور شوید و پس از آرام شدن اوضاع برای تصمیم‌گیری و واکنش بازگردید. در صورت امکان به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت خود را به فعالیت‌هایی اختصاص دهید که باعث شود احساس خوبی داشته باشید.

5) مشکلات بزرگ را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. به جای این که سعی کنید همه چیز را یک‌باره برطرف کنید، قدم به قدم آن را انجام دهید.

6) با افرادی که دوستشان دارید معاشرت کنید، به دیگران به خصوص نیازمندان کمک کنید تا احساس خوبی از آن‌ها دریافت کنید.

 

7) ورزش کنید یا فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید، ورزش یک پادزهر عالی برای استرس است.همچنین فعالیت‌های هنری  و سرگرمی‌هایی مانند خیاطی ، مطالعه مورد علاقه ، در طبیعت قدم زدن ، باغبانی و نگهداری از گیاهان ، تمرکز روی خاطرات خوب  مثلا  آلبوم‌های عکس ، و نظایر اینها روشهای خوب و ساده کاهش استرس هستند .

سلامت و موفق باشید .

 

 

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.