حاج قاسم؛ عبد صالحی که شهادت حقش بود

ایران
Typography

حمیدرضا بی تقصیر 

شهادت حاج قاسم سلیمانی را باید شاه‏بیت وحدت ملی بدانیم. خون این عبد صالح نوعی هماهنگی و همراهی و همکاری را در کشور ایجاد کرد و توجه جهانیان را به مظلومیت ایران اسلامی از یک سو و خباثت استکبار جهانی و صهیونیزم از دیگر سو جلب کرد.  کشوری از هزاران کیلومتر آن‏سوتر به خود حق می‏دهد با شعار مبارزه با تروریست در عراق جا خوش کند

و در کسوت دولتی تروریست اقدام به ترور مقامات دو کشور مستقل عضو سازمان ملل آن هم در کنار فرودگاه بین‏المللی بغداد با مدرن‏ترین سلاح‏های ممکن بکند. آمریکا مروج تروریست دولتی است و باید منتظر پاسخی سخت از سوی اهالی مقاومت و آزادگان جهان باشد.

ترامپ در کسوت یک تاجر اهل سیاست سعی داشت تا با پزهای انساندوستانه ضمن خروج از برجام دم از مذاکره بزند. در این راه متحجرین عربستان و نظام تروریست صهیونیزم و ایادی استکبار وی را همراهی کرده و می‏کنند. عقلای آمریکا و غرب از نوع رفتار ترامپ در این سال‏ها در تعجب هستند. این نوع ترور مبتنی بر دستور یک رئیس جمهور بیش از پیش عقلای عرصه سیاست آمریکا را به تعجب وا داشت. جهانیان این واقعه را به عنوان یک خطای راهبردی ترامپ و آمریکا می‏دانند. ایران اسلامی با عنصر شهید و شهادت بیگانه نیست. ایرانیان می‏دانند هر شهید با اعطای جانش گامی موثر برای امنیت آنان برداشته است.

ادامه راه شهیدان در خون ما ایرانیان است. حاج قاسم بارها تاکید داشته است که آرزوی شهادت دارد. نقل است که در دهه فاطمیه سال قبل گفته که در دهه فاطمیه سال بعد حضور ندارد. این فرد دوراندیش و خلاق و مومن و کاربلد به طور قطع شاگردانی پرورش داده است. باید به ترامپ و اذنابش گفت، یک سلیمانی به ظاهر رفت و به باطن میلیون‏ها سلیمانی ابراز وجود کرده و خواهند کرد. به تعبیر فرمانده کل قوا؛ « جهاد او جهاد بزرگی بود و خداوند نیز شهادت او را شهادت بزرگی قرار داد. این نعمت عظیم بر حاج قاسم که شایسته آن بود، گوارا باشد. حاج قاسم باید همین‌جور به شهادت می‌رسید.»

شهید قاسم سلیمانی برای ایرانیان و آزادگان جهان تبدیل به یک الگوی همیشه مانا و نامیرا شده است. یارانی دارد که بسان او می‏اندیشند و می‏رزمند و اهل تاکتیک و توکل‏اند و با مباحث استراتژیک آشنا هستند. فرجام او باید شهادت می‏بود.به باور امام خامنه‏ای؛ «ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه؛ و مجاهدت کرده‌اند. ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد..امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد. ان‌شاءالله مبارکتان باشد».

پرچم هدایت نیروی قدس سپاه بر زمین نیفتاده است. هنوز اسماعیل قاآنی هست. هنوز سلیمانی‏ها و قاآنی‏ها هستند. دشمن نیروهای غیرتمند ایران اسلامی را باید جدی بگیرد. دشمن باید ایران اسلامی را بیش از پیش جدی بگیرد. به گفته سردار اسماعیل قاآنی؛ «آمریکا و اسرائیل کوچک‌تر از آن هستند که خود را هم تراز با قدرت نظامی ایران بدانند؛ این قدرت اکنون خود را در کنار مردم مظلوم فلسطین و غزه در قالب موشک و سلاح به منصه ظهور رسانیده است». حاج قاسم از بین ما نرفته است. روح پرفتوحش با لبخندی اهورایی در جوار یاران شهیدش، راهنمای دلیران و دلاوران ایرانی و آزادگان جهان است.

نیروهای سپاه قدس در همه عرصه‏های نبرد حق علیه باطل حضور دارند. این حضور موثر نتیجه راهبری داهیانه و استراتژیک سپهبد سلیمانی شهید است. به گفته حاج اسماعیل قاآنی؛« این نیروها در همه جای دنیا فعال هستند. این نشانه بالندگی است... چندسالی است که توفیق دارم در مجموعه نیروی قدس فعالیت کنم. در دنیا با افراد بسیاری ارتباط داریم و در بسیاری از زمینه‏ها با آنها همکاری می‏کنیم؛ ما همه جا هستیم و هیچ جا هم نیستیم و به حول و قوه الهی همه کاری هم می‏توانیم انجام بدهیم». این نکته مهم را ترامپ هم می‏دانست ولی بدون مشورت با عقلای کشورش دست به حماقت زد.

فرماندهی سپاه قدس همیشه در راستای حفظ امنیت کشور و حفاظت از عمق استراتژیک ایران فعالیت کرده و می‏کند و به تعبیر فرمانده‏هانشان؛ «ما وقتی برای دفاع از مسلمانان کشور‌های اسلامی گام برداشتیم هدفمان انجام وظیفه الهی بود و اولین نتیجه‏اش متوجه خود نظام شد. به برکت دستگیری از مسلمانان خداوند خطراتی را از این کشور دفع کرد و باعث شد تا ایران اسلامی به یک مرکز امنیت و ایجاد امنیت برای دیگر کشور‌ها تبدیل شود». سلیمانی شهید امنیت ایران و جهان اسلام است. جانفشانی او آموزه‏ای است که باید در کتاب‏های درسی ثبت و بیان شود.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.