باریکتر از مو

ایران
Typography

روحانی و مردان بعد از انتخابات!

روزنامه اصلاح طلب بهار طی گزارشی دولت روحانی را به چرخش فریبکارانه متهم کرد و نوشت: ... انتظار می‌رفت که بعد از انتخاب شدن مجدد و طیب خاطر دولت به واسطه رفع دلهره انتخاباتی،

از طرف دولت وفای به عهد صورت گرفته و همان سیاست‌های خوش آب و ‌رنگی که به مردم فروخته شده بود به صورت مضاعف‌تری در جامعه تسری یابد ولی در یک چرخش فریبکارانه نه تنها عقبگردی فاحش در مواضع دولت صورت پذیرفت، بلکه ابتکار عمل نیز به مردانی سپرده شد که در ایام سخت انتخاباتی در هاله‏ایی محو و پنهان قرار داشتند.

... اعتماد مردم به روحانی از ابتدا نیز مشروط و شکننده بوده است... لازم است اصلاح طلبان حساب خود را به مرور از این طیف سوا کرده و خود را قربانی سیاست‌های غیرشفاف این متحد سابق ننمایند... نقش پررنگ‌تر محمود واعظی‌ها و اعتدالیون متمایل به اصولگرایان به هیچ وجه اتفاقی و تصادفی نیست، بلکه یک تاکتیک کاملا حساب شده است که حداکثر نقش اصلاح طلبان در این تاکتیک بیش از یک سیاهی لشکر تضعیف شده و منفعل نیست.»

واردات‌بنز و پورشه‌به‌نام‌زنی که‌به‌نان‌شب‌محتاج‌است

امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس‌فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: نه تنها اقتصاد مقاومتی ما در سال جاری عملیاتی نشده است بلکه کارخانجات ما به مرور زمان با مشکل مواجه شده‌اند...در حال حاضر بین 70 تا 90 درصد کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود که هیچ کسی پاسخگو نیست. هر گاه هم که این موضوع را مطرح می‌کنیم با برخورد تند مسئولان گمرکی و وزارت اقتصاد مواجه می‌شویم... سالانه 900 میلیون دلار قاچاق کالا وارد کشور می‌شود... با نام شخصی به نام مریم دوسر دهلیز حدود 600 خودروی قاچاق وارد گمرک بوشهر و بندرعباس شده است.

 فردی که برای نان شب خود هم مانده است و بسیار نیازمند است. متوجه شدیم که به صورت سیستمی و از طریق گمرک با نام این شخص که اصلا اطلاعی هم ندارد این تعداد خودروی قاچاق وارد کشور شده است. آن هم از طریق همان شبکه‌ای که با کمک و همکاری مدیر گمرک صورت گرفته است که به صورت کارت بازرگانی یکبار مصرف 20 میلیارد تومان هم مالیات برای او در نظر گرفته است.همچنین با اسم شخصی به نام سکینه معرف چندین هزار کانتینر وارد بوشهر و گمرک اهواز شده است که چند صد ماشین به نام این خانم وارد کشور شده است.

روزنامه‌اصلاح‌طلب‌خواستار استيضاح‌شهردار‌تهران‌شد

روزنامه قانون در گزارشي با تيتر «استيضاحش كنيد» مي‌نويسد: «به نظر مي‌رسد چالش اعضاي شوراي شهر تهران و شهردار كمي پيچيده‌تر از اين است كه به نظر مي‌رسد. اتفاقي كه اگر از هم اكنون برايش تدبيري انديشيده نشود، مي‌تواند باعث بروز يأس و نا اميدي در بدنه راي شورا شود... سخن اين است كه يك پايان تلخ بهتر از تلخي بي‌پايان براي روابط شورا و شهرداري مي‌تواند باشد. شورا اگر معتقد به اين است كه شهردار تهران در پيشبرد برنامه‌هايش با شورا سر لجبازي دارد، مي‌تواند او را استيضاح كند تا تلخي سكوت در برابر تخلفات و ناملايمتي را به جان نخرد و مشروعيت خود و آن جرياني را كه از آنها دفاع كرده است، در بين مردم حفظ كند»..

فساد یقه‌بسته‌ سفیدها از خاوری تا زنجانی

محسن مهدیان در کانال تلگرامی‏اش نوشت: فساد یقه سفیدها همه جائی و دارای ادبیات جهانی است.  اما فساد " یقه بسته سفیدها" خاص ماست .فساد یقه سفیدها، فسادی است که توسط جریان قدرت شکل می‏گیرد. اما فساد یقه بسته سفیدها، فسادی است که توسط جریان قدرتِ ریاکار شکل می‏گیرد. یعنی دو مولفه را درگیر می‏کند. هم قدرت سیاسی و هم قدرت مذهبی. جریانی که فرآیند فساد را از طریق ظاهرسازی‏هایِ نفاق گونه و ارتباط با نهادهای مذهبی و شخصیت‏های دینی پیش می‏برد. ما در حال انتقال از فساد یقه سفیدها به فساد یقه بسته سفیدها هستیم...زنجانی می‏گفت من بسیجی اقتصادی هستم. خاوری هم شهرتش به حضور در راهپیمائی نهم دی بود. رحیمی نیز اصولگرا و غیره .نظام حمایت از شایستگی‏ها اگر متوقف به ظواهر شود، شکل گیری چنین فسادِ تو در توئی در هرجا ممکن است.

 

مجموع رتبه (1)

4 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.