سخن اهل سیاست

ایران
Typography

وحید یامین پور، فعال سیاسی اصولگرا گفت: منتقدان روحانی اظهار پشیمانی سلبریتی‌ها از رأی خود را به طور گسترده پوشش می‌دهند؛ آنها تمام راه‌ها برای اصلاح امور را بسته می‌بینند؛

کار به این جا که برسد لاجرم ما منتقدان باید مردم را به خدمات دولت روحانی امیدوار کنیم. اگر امیدواری به پایان برسد، همه بازنده‌ایم. 

مجتبی ذوالنوری، نماینده اصولگرای مجلس گفت: متاسفانه الان در کشور ما گروه‎ها همانند قیف وارونه عمل می کنند یعنی ممکن است آقایی اصولگرا و اصلاح طلب کنار هم که باشند گل بگویند و گل بشنوند اما تریبون که دستشان می‏افتد همدیگر را بکوبند و حالت قیف وارونه عمل کنند. بنابراین هرچه گفت وگوها برای توافق و رفع سوء‏تفاهم‏ها و برای تبیین، تعیین و تاکید بر مبنای باشد که بقیه مسائل جزیی را نیز با آن اصول و مبانی اصلی انقلاب تطبیق دهیم مفید خواهد بود.

فاطمه دانشور  فعال سیاسی اصلاح‏طلب و عضو پیشین شورای شهر تهران گفت: جریانی پایدار می‌ماند که در اخلاق حرف اول را بزند...چه تضمینی وجود دارد که چهار سال یا دو سال دیگر مردم دوباره به جریان اصلاحات اعتماد کنند و به لیست اصلاح‌طلبان رأی بدهند؟ متأسفانه مردم ما همواره در حالتی از انتخاب قرار گرفتند که برای اینکه فلان کس رأی نیاورد به آن دیگری رأی دادند، نه اینکه آن آدم خوبی باشد.

محمدرضا عارف  رئیس فراکسیون امید گفت: آیا قرار است برای کسب وجاهت خودمان وارد عمل شویم یا می خواهیم مسأله حل شود؟! من هم می‏توانم نطق‏های آتشین داشته باشم، همه هم به به و چه چه بگویند و از من تعریف کنند! اما آیا با چنین رویکردی، موضوع حل می‏شود؟ یا فقط گره را کورتر می‏کنم؟!

علی مطهری نایب رئیس مجلس گفت: دولت روی برجام خیلی تبلیغات کرد یعنی نباید اینقدر تبلیغات می‌کردند که ما شاهکار کردیم. البته برجام مهم بود و کار درستی بود و برای کشور مثبت بود و آثار خوبی در پی داشت، ولی اینکه تبلیغات زیادی روی برجام شد که انتظارات و توقعات مردم را بالا برد، کار درستی نبود.

صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: اشتباهات دولت اصلاحات را باید پذیرفت؛ من معتقدم که ما در دوران اصلاحات باکس‌های خالی و اشتباهاتی داشتیم، تندروی‌هایی کردیم که نتیجه‌اش سال 84 پدید آمد…آنها که روزی به دلیل دفاع از هاشمی با من گلاویز می‌شدند، موقع تشییع جنازه بیشتر از همه خودنمایی کردند و برای زیر تابوت رفسنجانی رفتن، خود را مشتاق‌تر از همه نشان می‌دادند.

محمدعلی ابطحی رئیس دفتر دولت اصلاحات گفت: وقتی در خبرها خواندم که سردار محبوب ایرانی، قاسم سلیمانی نامه رییس سازمان سیا را نخوانده، پس فرستاده غرور وصف ناشدنی در وجودم حس کردم. دوست داشتم دستش را ببوسم.مهم نیست با قاسم سلیمانی وسیاست‌های فرا منطقه ای جمهوری اسلامی موافق باشیم یا نباشیم. اما حس زیبایی است که یک فرمانده ایرانی نامه رییس سیا را نه می‏خواند و نه تحویل می‏گیرد .مفهوم استقلال که در شعارهای انقلاب بود همین رفتارهاست که جلو دخالت خارجی باید مغرورانه رفتار کرد.

حسن عباسی رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال گفت: چه کسی فکر می‏کرد روزی ژنرال‏های روسی در زیر دست فرماندهان سپاه در سوریه با امریکا و داعش بجنگند. استادان دانشگاه از گفتن این حقیقت وحشت دارند. علوم سیاسی یعنی این که پیرمردی در یک اتاق ساده بنشیند و 450 بار سران دنیا به دیدار او بیایند. قدرت نرم و علوم سیاسی این است نه آن چیزی که به عنوان شهریار نیکولو ماکیاولی و یا نظریات توماس هابز در دانشکده‏ها تدریس می‏شود.

حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: جریان سومی در ایران وجود ندارد و ممکن است افرادی از اصولگرایان به آقای روحانی رأی داده باشند که حتما داده‌اند اما جریان سومی وجود ندارد، اگر قرار بود کسی در ایران جریان سومی درست کند مرحوم آقای هاشمی بود، جریان سوم در فضای سیاسی ایران تا به امروز نداریم و در خود دو جریان اصلی کشور طیف‌های مختلفی وجود دارد، خود اصلاح طلبان طیفی هستند که از افراد میانه رو تا افراد تندرو در آن وجود دارند و در اصولگرایان هم همین است ولی جریان سومی در کشور وجود ندارد.

مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری نوشت: من  10 بار این موضوع را  در مجلس بیان کردم که 158نفر با لیست امید وارد مجلس شدند اما الان زنبیلشان جای دیگر است. در جامعه چهره اصلاح طلبی به خود می‌گیرند اما گردش به راست کرده‌اند.

 

مجموع رتبه (1)

5 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.