محبوبه وزیری 

گذشتگان معتقد بودند اگر حرفی زیاد تکرار شود تاثیر خود را از دست می دهد . گفته رهی معیری تاکید بر این اعتقاد است « رفته از ناله رهی تاثیر/ حرف بسیار گفته را ماند» امروز نیز برخی معتقدند فضای مجازی با این که باعث افزایش اطلاعات و گسترش سریع خبرها می شود اما به علت تنوع خبری و تکرار زیاد، مطالب تاثیر اصلی خود که همان پرسشگری

حمیدرضا بی تقصیر 

سر در گوشی داریم. موبایل به دست گوشه ‏ای نشسته‏ ایم و سیر آفاق و انفس می‏ کنیم. وسایل ارتباطی جدید برایمان کارکرد سرگرمی هم دارند. جنبه فان این وسایل و تکنولوژی‏ های مربوطه روز به روز بیشتر می‏ شود. با خانواده گرد تلویزیون نشسته ‏اید.

حمید ضیایی

امروزه هر واحد تجاری برای عرضۀ کالای خود، راه های مختلفی را تجربه می کند. یکی از مهم ترین کارهایی که در این عرصه انجام می شود، ایجاد نیاز در میان مردم است. فرایند ایجاد نیاز چیز چندان پیچیده ای نیست. به عنوان مثال یکی از راه های ایجاد نیاز، مقایسه است. مقایسۀ کاراییِ کالای جدید با کالای قدیم یکی از این کارهاست.

ساختمان پلاسکو که صبح پنجشنبه سی‏ ام دی‏ماه طعمه‌ حریق شد و فرو ریخت، سرگذشت عجیبی دارد. ساختمان 17 طبقه‌ی پلاسکو را نخستین ساختمان بلندمرتبه و مدرن ایران در تهران می‌دانند که بیش از نیم قرن پیش ساخته شد.

حمیدرضا بی تقصیر 

برای بزرگداشت مشاهیر و مفاخر دیارمان چه کردیم؟ به نظرم سئوال سختی است. و باز به نظر این کمترین برای بزرگداشت ایشان هیچ کاری نکرده‏ ایم. ابتدای این یادداشت اجازه بدهید نگاهی به معنای دو کلمه مشاهیر و مفاخر داشته باشیم. مشاهیر جمع ِ مشهور است

حمید ضیایی

 

در چندین شماره به شیوه های آموزشی پرداخته ام. در این شماره قصد دارم با والدینی سخن بگویم که تصمیم گرفته اند فرزند خود را در کلاس های موسیقی ثبت نام کنند.

همانطور که می دانید، آموزش صحیح، رکن اصلی و بدنۀ هر جامعه است. موسیقی و هنر نیز در جامعه نقش بسزایی دارند. باید این تعریف را بیان کنم که جامعه ای پیشرو و پویاست که از آموزش صحیح بهره‌مند باشد.

سیدعلیرضا نبوی ثالث 
عرصه‌ی سیاست، عرصه خردورزی و تلاش برای نیل به منافع حداکثری است، بازیگران سیاسی هموا ه با اتخاذ روش هایی مانند برقراری تعاملات لازم در حوزه های متفاوت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی و برقراری ارتباط دوسویه به دنبال کسب بیشترین منافع و رشد چشمگیر از هر منظری هستند.

حمیدرضا بی تقصیر 

مشق یاریگری در محضر باباجی

باباجی (بابا حاجی) وقت تعریف کردن خاطراتش، آه می ‏کشید. از نوروز می ‏گفت و از جشن مردم فدافن. از دورانی می‏ گفت که اهالی روستا حواسشان به هم بود. مراقب هم بودند. دستگیر هم بودند. حواسشان به غم و شادی هم بود. در هر حال مراقب بودند که حلال مشکلات هم باشند.

 حمید ضیایی

یکی از جاذبه های مهم فرهنگی سرزمین ما تنوع زیست محیطی و فرهنگی آن است. این مهم را می توان در جنبه های مختلف بررسید. نوع فرهنگ، غذاها، گویش ها و لهجه ها، ادبیات شفاهی و موسیقی هر منطقه. خراسان را نیز می توان با این دسته بندی بررسی کرد.

محبوبه وزیری 

می دانید صفحات فال و پیشگویی روزنامه ها و مجلات یکی از بخش های خواندنی آنهاست ؟ اکثر افرادی که مجلات را ورق می زنند ، حتی آنانی که به خرافات عقیده ندارند به سمت صفحات فال روزنامه ها می روند .

حمیدرضا بی تقصیر 
معنای کاش چیست؟

در معنای واژه «کاش» در لغت‏نامه دهخدا می‏خوانیم:«کاش. (ق) به معنی کاشکی بود. (صحاح الفرس). به معنی کاشکی است که کلمه‏ای باشد از اسمای ترجی و تمنی که خواهش و آرزو و حسرت است و در محل طلب چیزی به طریق آرزو گویند و به معنی افسوس و تاسف هم آمده. (برهان). کلمه ‏ای است جهت امید و ترس و شک. (منتهی الارب).