ساختمان پلاسکو که صبح پنجشنبه سی‏ ام دی‏ماه طعمه‌ حریق شد و فرو ریخت، سرگذشت عجیبی دارد. ساختمان 17 طبقه‌ی پلاسکو را نخستین ساختمان بلندمرتبه و مدرن ایران در تهران می‌دانند که بیش از نیم قرن پیش ساخته شد.

سید علیرضا نبوی ثالث 
در فرازی از زندگی سراسر شگفتی سردار رشید اسلام، شهید حاج عبدالحسین برونسی در کتاب «خاک های نرم کوشک» مصاحبه و تالیف سعید عاکف، چاپ پنجاه‌و‌نهم، آذرماه 1387، ص‌ 135 خاطره ای داستان مانند با عنوان ماشین لباسشویی نقل شده، اجازه می‌خواهم به اختصار اشارتی به این خاطره از قول سید کاظم حسینی داشته باشم،

رضا فدافن

دانشگاه بودم و گرم کار که یکی از دوستان تماس گرفت که «هی فلانی از اقوام مهندس حمید مصوری کسی فوت کرده است؟» نمی‏دانستم ماجرا چیست. از دوستی دیگر پرسیدم و مشخص شد برادر ایشان ساعتی قبل در تهران در پی سکته قلبی، مرحوم شدند.

حمید ضیایی
بارها از اهمیت تاریخی منطقه ی ترشیز سخن رفته است. این مهم بر کسی پوشیده نیست. در گوشه و کنار این منطقه می توان آثاری را دید که از دل فراز و فرود تاریخ عبور کرده اند و امروزه در دسترس همگان قرار گرفته اند. سوای دور و نزدیکِ تاریخِ آثار، این منطقه بناهایی دارد که دارای اهمیت و قابل توجه است.

سید علیرضا نبوی ثالث
رفته از ناله رهی تاثیر
حرف بسیار گفته را ماند
رهی معیری
نیم نگاهی به وضعیت مشکلات اقتصادی مردم، ظرف چند سال گذشته نشان می‌دهد که گرانی‌های افسارگسیخته و کمرشکن امان مردم را بریده است و دولت و مجلس هیچ کدام طرح و برنامه‌ای خاص برای مقابله با گرانی ندارند

حمیدرضا بی تقصیر 
دوستی گفت؛ هفته کتاب و کتابخوانی در سایه کرونا و گرانی فرصتی برای قد علم کردن بسان سالیان گذشته نداشت. پرسیدم مگر سالیان قبل چه اتفاق خاصی می‏افتاد که امسال نیفتاد؟ کاری به پاسخ آن دوست ندارم. با اجازه می‏ خواهم کمی تا قسمتی آرمانی بنویسم. فرض کنید یک ستاد عملیاتی برای بزرگداشت این هفته در کاشمر تاسیس شود.

حمیدرضا بی تقصیر 
مدیر مسئول تاکید دارد که برای این شماره یک مطلب تازه و متفاوت تهیه کنم. با خود می‏گویم برای این شماره سراغ کدام سوژه متفاوت بروم؟ تعجب نکنید، اجرای اوامر مدیر مسئول در این مواقع سخت است، در طول سال برابر تقویم حواسمان به مناسبت‏های مختلف هست.

حمید ضیایی

 سفر تنها چیزی است که هزینه کردن برای آن شما را ثروتمندتر می کند. و با ارزش ترین و بزرگترین دستاورد سفر، تجربه چیزهای جدیدی است که در هیچ کتابی نوشته نشده است.

سفر از مهمترین برنامه های زندگی هر فرد است. می توان چنین گفت که سفر است که انسان را می سازد.

رضا فدافن 
بعضی چیزها را بارها باید نوشت. بعض مطالب را باید مکرراً گوشزد کرد. مگر مسئولان ارشد شهرستان گوشه چشمی به رسانه‏ها ندارند؟ آقای مسئول، خانم مدیر حواستان به تیغ دو دم کرونا و گرانی‏ها هست؟ حواستان هست که مقام معظم رهبری از گرانی‏ها می‏گویند و تاکید دارند که همه چیز ربطی به تحریم ندارد؟

حمیدرضا بی تقصیر 

در خانه نشسته‏ای که صدای آژیری ترا به خود می‏اورد. هول و هراسی موذی در هزارتوی وجودت خیز بر می‏دارد. یکی دارد از کرونا می‏گوید. و تو غرق کروناهراسی می‏شوی! صدا در بلندگویی می‏پیچید و همراه اصوات مرموز خیابان در خیالت می‏نشیند. می‏لرزی، مرگ از رگ گردن به تو و عزیزانت نزدیک‏تر است و کرونا یک بهانه است

تهیه و تنظیم: حمید فدافن

دقت کردید در جمع‏ های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند؟ اینان مدام نگاهی به گوشی می ‏اندازند و با آن ور می ‏روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏ های سور و سوگ شاهد توجه شرکت ‏کنندگان به گوشی‏ هایشان بودیم.